Stajyer Avukat Resul Akyasan

RESUL AKYASAN

Stajyer Avukat Resul Akyasan 2021 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni dereceyle tamamlamıştır. Bir süre Ankara’nın saygın hukuk bürolarından birinde avukatlık staj yaptıktan sonra Hasekioğlu & Karadaş Avukatlık Bürosu’na katılmıştır.

Erasmus değişim programı kapsamında 2019-2020 akademik yılında İspanya’da bulunmuş ve Universidad de Oviedo’da uluslararası çalışmalarda bulunmuştur.

Ulusal ve uluslararası birçok eğitim ve sertifika programına katılmış ve 19.04.2021-03.07.2021 tarihleri arasında “World Intellectual Property Organization” tarafından verilen “General Course on Intellectual Property” eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Prof. Dr. Gülriz Uygur tarafından yürütülen Yargıtay Hukuk Kliniği programında 2016-2021 yılları arasında yer alarak programı başarılı bir şekilde tamamlamış, Toplumsal Cinsiyet ve Hukuk, Hukuka Felsefeyle Bakmak, Engelli Hakları Hukuk Kliniklerinde sunumlar yaparak makale incelemelerinde bulunmuştur.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde aktif olarak faaliyet gösteren ve amacı sosyal anlamda gelişim sağlamak olan Fikir Platformu Topluluğu’nun başkanlığını yapmış, sosyal ve akademik çalışmalarla topluluk vizyon ve misyonunun yerine getirilmesine katkıda bulunmuştur.

Avukatlık yanında akademik kariyerine de devam eden Stajyer Avukat Resul Akyasan 2022 yılında Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalı yüksek lisans programını kazanmıştır. Ayrıca akademik kariyerini çeşitli alanlarla zenginleştirmek adına Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 4. Sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatına devam etmektedir.

Stajyer Avukat Resul Akyasan ağırlıklı olarak İş Hukuku, Tazminat Hukuku, İcra Hukuku, Sigorta Hukuku ve Şirketler Hukuku alanında hizmet vermekte olup iyi derecede İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

KİŞİSEL BİLGİLER:
Telefon : 0544 504 23 97
Mail Adresi : r.akyasann@gmail.com